Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Blokująca się stacyjka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Blokująca się stacyjka

    Ostatnio zauważyłem że podczas jazdy słyszę stukanie z lewej części samochodu. Problem pojawił się niedawno, po kilku dniach mam wrażenie że odgłosy sa głosniejsze. Postaram sie w miare dokladnie opisac wszystko co zauważyłem:
    1. Stukanie słychac z lewej strony samochodu.
    2. Wyłacznie podczas jazdy na włączonym biegu.
    3. Wyłacznie w momencie dodwania gazu. Jezeli odpuszcze na chwile pedał gazu stukanie ucicha a kiedy znowu dodam gazu znowu zaczyna stukac
    4. Wlasnie wybiło 200000km przebiegu a z tego co wiem nie było w samochodzie wczesniej zadnych ,,grubszych,, napraw.
    5. Skrzynia biegów wydaje sie ze chodzi tak jak zawsze ale pisze to jedynie temu ze te odglosy wydaja sie zwiazane własnie ze skrzynią ... ale oczywiscie moze to byc cos innego.

    Moze ktos spotkał sie z takim problem w swoim aucie. Obawiam sie ze i tak nie obejdzie sie bez wizysty w białostockim ASO.

  • #2
    [O2] Blokująca się stacyjka

    Witam
    Mam problem ze stacyjką, dwa razy w ciągu dwóch dni nie mogłem włożyć kluczyka do stacyjki. Pierwszym jak i drugim razem po kilkuminutowych próbach udało mi się włożyć kluczyk. Ze względu na fakt, iż samochód ma rok i 3 m-ce chciałbym to reklamować.
    Mam pytanie (może bardziej do kolegów z Salonów Skody) czy można, lub jest możliwość reklamowania wcześniej tej dolegliwości, czy mam czekać na fakt niemożności unieruchomienia samochody i skorzystania z usług GDM?.

    Dzięki za jakiekolwiek sugestie.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #3
      Może trochę nie w temacie, ale ważne jest aby przy kluczyku ( gdy ten znajduje się w stacyjce ) nie mieć "doczepionych" żadnych ciężkich breloczków, pęku innych kluczy itd. Nie sprawdzałem tego w OII, ale sprawdzone na 100% w mojej poprzedniej Cordobie ( i potwierdzone przez kilku znajomych ). Takie dodatkowe obciążenie stacyjki skutkowało jej szybszym zużyciem: najpierw drobiazg, bo od razu po włożeniu kluczyka ściemniała się lampka ( powinna dopiero po przekręceniu ), potem od czasu do czasu problem z odpaleniem ( rozrusznik nie zaskakiwał ) itd...

      Taraz kluczyk mam dopięty do smyczy OCP ( do tego "karabińczyka" ) i za każdym razem, przed włożeniem do stacyjki, go wypinam a smycz z xx-nastoma innymi kluczami ląduje w podstawce na napoje...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Nie mam nic dopiętego do klucza. Po prostu nie mogłem go włożyć do stacyjki. Dopiero po kilku próbach udało mi się. A chciałbym to zareklamować ponieważ nie chciałbym wzywać lawety z ASO wtedy kiedy będzie mi bardzo potrzebne auto, lub będę gdzieś w Polsce lub poza Polską co gorsza.

        [ Dodano: Pon 29 Wrz, 08 10:19 ]
        Dziś znowu mi się zablokowała stacyjka. Przyjrzałem się temu ustrojstwu, na moje oko to blokuje się taka zapadka zasłaniająca "dziurę" na kluczyk.
        Dzwoniłem do ASO i jestem umówiony na naprawę ale dopiero na piątek :evil:
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X